Seuran palkitut

Salibandyseura Vantaa palkitsee vuosittain seuramme ansioituneita pelaajia ja toimihenkilöitä.

Tunnustukset jaetaan keväisin seuran yhteisissä kauden päättäjäisissä. Valinnoista vastaa seuran hallitus. Lisäksi päättäjäisissä palkitaan jokaisesta juniorijoukkueesta valittu vuoden tsempparipelaaja.

Vuoden joukkueen kiertopalkinto

2018 - 2019 Miesten edustusjoukkue (nousu I divariin)
2017 - 2018 P02 White
2016 - 2017 D-tytöt Timantit
2015 - 2016 P04 Black (aktiivinen ja seuran imagoa nostattava toiminta)
2014 - 2015 Stars P01 (D1 aluelopputurnaus pronssi, Etelä-Suomen Alueliiga DP kulta + turnausvoittoja)
2013 - 2014 Naisten edustus (nousu Salibandyliigaan)
2012 - 2013 Stars P01
2010 - 2011 AB-tytöt (pääsy SM-karsintaan)
2009 - 2010 Miesten edustusjoukkue (nousu I divariin)
2008 - 2009 Naisten edustus (ensimmäinen liigakausi, playoffeihin)
2007 - 2008 Naisten edustus (nousu Salibandyliigaan)
2006 - 2007 A-pojat (nousu nuorten SM-sarjaan)
2005 - 2006 Pojat 90 Exel (Suomen mestaruus C90-ikäluokassa)
2004 - 2005 Tytöt D 90-91
2003 - 2004 Tytöt C-87

Vuoden miespelaaja

2019 - 2020 Benjamin Iles
2018 - 2019 Leevi Auranen
2017 - 2018 Sami Niskanen
2016 - 2017 Samuli Raumanni
2015 - 2016 Lasse Lundström
2014 - 2015 Teemu Sorvari
2013 - 2014 Niko Stark
2012 - 2013 Sakari Montonen
2011 - 2012 Samuli Thamm
2010 - 2011 Sakari Montonen
2009 - 2010 Sampo Kiviharju
2008 - 2009 Ari Huopalainen
2007 - 2008 Mika Moilanen
2006 - 2007 Mika Moilanen
2005 - 2006 Mika Moilanen
2004 - 2005 Sami Leinonen
2003 - 2004 Henri Klinberg

Vuoden naispelaaja:

2019 - 2020 Anu Ruokonen
2018 - 2019 Bea Karling
2017 - 2018 Jenni Rautanen
2016 - 2017 Jenni Rautanen
2015 - 2016 Jenni Rautanen
2014 - 2015 Heli Haapasalmi
2013 - 2014 Jenni Rautanen
2012 - 2013 Jenni Rautanen
2011 - 2012 Jenni Rautanen
2010 - 2011 Paula Koponen
2009 - 2010 Elina Vaarasuo
2008 - 2009 Annamari Raassina
2007 - 2008 Riitta Lankinen
2006 - 2007 Anniina Mero
2005 - 2006 Annamari Raassina
2004 - 2005 Heidi Fagerström
2003 - 2004 Petra Niemenmaa

Vuoden poikajuniori:

2019 - 2020 Roope Herpola
2018 - 2019 Riku Kallunki
2017 - 2018 Leevi Auranen
2016 - 2017 Ben Iles A-pojat ja Miesten Edustus
2015 - 2016 Riku Kallunki C2 edustus
2014 - 2015 Leevi Auranen
2013 - 2014 Leevi Auranen B-pojat
2012 - 2013 Lauri Berg B-pojat
2011 - 2012 Heikki Hakanen B-pojat
2010 - 2011 Roope Levanto C2-pojat
2009 - 2010 Daniel Iles A-pojat
2008 - 2009 Aki Siika-aho B-pojat
2007 - 2008 Tomi Palin B-pojat
2006 - 2007 Tommi Rosendahl A-pojat
2005 - 2006 Marco Uusimaa B-pojat
2004 - 2005 Mertsi Valerius B-pojat
2003 - 2004 Erkka Näntö Pojat D-90

Vuoden tyttöjuniori

2019 - 2020 Emilia Sibelius
2018 - 2019 Elsa Rahikainen
2017 - 2018 Lidi Partti
2016 - 2017 Edit Rautakoski B-tytöt
2015 - 2016 Jenina Tynnilä C-tytöt
2014 - 2015 Mariia Hietikko
2013 - 2014 Iida Hakulinen CD-tytöt
2012 - 2013 Bea Karling AB-tytöt
2011 - 2012 Maria Alhainen AB-tytöt
2010 - 2011 Oona Ahlstedt AB-tytöt
2009 - 2010 Susanna Halonen B-tytöt Ässät
2008 - 2009 Hanna-Maria Varmo AB-tytöt Akatamia
2007 - 2008 Krista Keinänen B-tytöt
2006 - 2007 Suvi Väänänen B-tytöt
2005 - 2006 Anna Linnoinen
2004 - 2005 Hely Heikkinen A/B tytöt
2003 - 2004 Katriina Vesala Tytöt C-87

Vuoden juniorivalmentaja (juniorivalmentaja v. 2008 - 2009 alkaen)

2019 - 2020 Toni Puuska
2018 - 2019 Hanna Tapio
2017 - 2018 Janette Laurila
2016 - 2017 Anssi Kärkkäinen
2015 - 2016 Teemu Vanhala
2014 - 2015 Pekka Nuutila
2013 - 2014 Susanna Luostarinen
2012 - 2013 Marko Mäkinen
2011 - 2012 Tatu Wennäkoski
2010 - 2011 Mika Saroma
2009 - 2010 Tiina Ahlstedt
2008 - 2009 Markku Hämäläinen
2007 - 2008 Jaana Oikarinen
2006 - 2007 Antti Kervinen
2005 - 2006 Teemu Aaltonen
2004 - 2005 Juha Kuosa
2003 - 2004 Jan Nybonn

Vuoden joukkueenjohtaja

2019 - 2020 Erika Almgren
2018 - 2019 Roger Sandell
2017 - 2018 Jarmo Lavikka
2016 - 2017 Tanja Nappari
2015 - 2016 Roger Sandell
2014 - 2015 Panu Lahtinen
2013 - 2014 Joni Kurkela
2012 - 2013 Harri Karling
2011 - 2012 Jaana Isomäki
2010 - 2011 Mia Ahola
2009 - 2010 Pauliina Laulajainen
2008 - 2009 John Lindell
2007 - 2008 Ari Purhonen
2006 - 2007 Krista Laine (naisten edustus) ja Jukka Jylhä (miesten edustus)

Vuoden toimihenkilö

2019 - 2020 Petri Talvikangas
2018 - 2019 Pekka Kiuru
2017 - 2018 Markku Hämäläinen
2016 - 2017 Teija Kurttila
2015 - 2016 Hilkka Pulkki
2014 - 2015 Tanja Nappari
2013 - 2014 Jani Valli
2012 - 2013 Maria Alhainen
2011 - 2012 Päivi Antikainen
2010 - 2011 John Lindell
2009 - 2010 Tuula Rovamo
2008 - 2009 Hilkka Syrjälä
2007 - 2008 Minna Henriksson
2006 - 2007 Riitta Hellgren

Vuoden seura-aktiivi

2019 - 2020 Samuli Thamm
2018 - 2019 Jaakonen/Almgren perhe
2017 - 2018 Päivi Antikainen
2016 - 2017 Hilkka Syrjälä
2015 - 2016 Kimmo Jaakonen
2014 - 2015 Joni Kurkela
2013 - 2014 Markus Mitrunen
2012 - 2013 Riitta Svahn
2010 - 2011 Jyrki Huovinen
2009 - 2010 Riitta Svahn
2008 - 2009 Mandi Helin
2007 - 2008 Erika Svahn
2006 - 2007 Jukka Keinänen

Aktiivisesti ylläpidetyt nettisivut

2019 - 2020 Naisten edustus
2018 - 2019 B/C- Tytöt
2017 - 2018 P09 Pantterit ja Tiikerit
2016 - 2017 P07 Kotkat ja Haukat
2015 - 2016 D-tytöt Timantit
2014 - 2015 Cowboys P00
2013 - 2014 Timantit T03-04
2012 - 2013 Miesten edustus
2011 - 2012 Miehet edustus
2010 - 2011 AB-tytöt
2009 - 2010 Miehet XP
2007 - 2008 Skorpionit P93
2006 - 2007 Riiviöt P93

Vuoden salibandykouluohjaaja

2019 - 2020 Sini Riikonen
2018 - 2019 Otto Kurkela
2017 - 2018 Lilli Rantanen
2016 - 2017 Pepe Ojala
2015 - 2016 Essi Hakkarainen
2014 - 2015 Jani Kuosa
2013 - 2014 Samu Kuosa
2012 - 2013 Markus Mitrunen

Vuoden tulokastoimihenkilö

2013-2014 Heidi Nummela
2012-2013 Elina Koistinen

Seuramestaruus-kiertopalkinto

Seuramestaruusturnaus pelataan keväällä ja pelaajina toimivat joukkueen varsinaisten pelaajien sijaan taustajoukot: valmentajat, vanhemmat, sisarukset, puolisot jne.

2010 - 2011 Millennium
2009 - 2010 Millennium
2008 - 2009 B-pojat

Salibandyseura Vantaa ry -tunnustuslaatta (+ kunniajäsenyys):

Nro 1 Mikko Nurminen

Ansiokkaasta ja pitkäaikaisesta työstä seuran toiminnanjohtajana ja seuran naistoiminnan kehittäjänä. Yksi SB Vantaan seuran perustajajäsenistä.

Nro 2 Krista Laine

Pitkäaikainen toiminta Naisten joukkueessa ja seuran hallituksessa.

Miesten edustusjoukkue