Pelatut ottelut

6.5.2017 14:10
Pojat 03 Edustus - GrIFK Green3 - 1 » 6.5.2017 11:30
Pojat 03 Edustus - Tiikerit II7 - 5 »

SB Vantaan yhteiset tapahtumat

Tiistai  19.9.2017Joukkueiden valokuvaus
Perjantai  29.9.2017Jojo-valmentaja -ilta

Seuran palkitut

Salibandyseura Vantaa palkitsee vuosittain seuramme ansioituneita pelaajia ja toimihenkilöitä.

Tunnustukset jaetaan keväisin seuran yhteisissä kauden päättäjäisissä. Valinnoista vastaa seuran hallitus. Lisäksi päättäjäisissä palkitaan jokaisesta juniorijoukkueesta valittu vuoden tsempparipelaaja. 

Vuoden joukkueen kiertopalkinto

2016 - 2017 D-tytöt Timantit

2015 - 2016 P04 Black (aktiivinen ja seuran imagoa nostattava toiminta)

2014 - 2015 Stars P01 (D1 aluelopputurnaus pronssi, Etelä-Suomen Alueliiga DP kulta + turnausvoittoja)

2013 - 2014 Naisten edustus (nousu Salibandyliigaan)

2012 - 2013 Stars P01

2010 - 2011 AB-tytöt (pääsy SM-karsintaan)

2009 - 2010 Miesten edustusjoukkue (nousu I divariin)

2008 - 2009  Naisten edustus (ensimmäinen liigakausi, playoffeihin)

2007 - 2008 Naisten edustus (nousu Salibandyliigaan)

2006 - 2007 A-pojat (nousu nuorten SM-sarjaan)

2005 - 2006 Pojat 90 Exel (Suomen mestaruus C90-ikäluokassa)

2004 - 2005 Tytöt D 90-91

2003 - 2004 Tytöt C-87

Vuoden miespelaaja

2016 - 2017 Samuli Raumanni

2015 - 2016 Lasse Lundström

2014 - 2015 Teemu Sorvari

2013 - 2014 Niko Stark

2012 - 2013 Sakari Montonen

2011 - 2012 Samuli Thamm

2010 - 2011 Sakari Montonen

2009 - 2010 Sampo Kiviharju

2008 - 2009 Ari Huopalainen 

2007 - 2008 Mika Moilanen 

2006 - 2007 Mika Moilanen 

2005 - 2006 Mika Moilanen

2004 - 2005 Sami Leinonen

2003 - 2004 Henri Klinberg

Vuoden naispelaaja:

2016 - 2017 Jenni Rautanen

2015 - 2016 Jenni Rautanen

2014 - 2015 Heli Haapasalmi

2013 - 2014 Jenni Rautanen

2012 - 2013 Jenni Rautanen

2011 - 2012 Jenni Rautanen

2010 - 2011 Paula Koponen

2009 - 2010 Elina Vaarasuo

2008 - 2009 Annamari Raassina 

2007 - 2008 Riitta Lankinen 

2006 - 2007 Anniina Mero 

2005 - 2006 Annamari Raassina

2004 - 2005 Heidi Fagerström

2003 - 2004 Petra Niemenmaa

Vuoden poikajuniori:

2016 - 2017 Ben Iles A-pojat ja Miesten Edustus

2015 - 2016 Riku Kallunki C2 edustus

2014 - 2015 Leevi Auranen

2013 - 2014 Leevi Auranen B-pojat

2012 - 2013 Lauri Berg B-pojat

2011 - 2012 Heikki Hakanen B-pojat

2010 - 2011 Roope Levanto C2-pojat

2009 - 2010 Daniel Iles A-pojat

2008 - 2009 Aki Siika-aho B-pojat 

2007 - 2008 Tomi Palin B-pojat 

2006 - 2007 Tommi Rosendahl A-pojat 

2005 - 2006 Marco Uusimaa B-pojat

2004 - 2005 Mertsi Valerius B-pojat

2003 - 2004 Erkka Näntö Pojat D-90

Vuoden tyttöjuniori

2016 - 2017 Edit Rautakoski B-tytöt

2015 - 2016 Jenina Tynnilä C-tytöt

2014 - 2015 Mariia Hietikko

2013 - 2014 Iida Hakulinen CD-tytöt

2012 - 2013 Bea Karling AB-tytöt

2011 - 2012 Maria Alhainen AB-tytöt

2010 - 2011 Oona Ahlstedt AB-tytöt

2009 - 2010 Susanna Halonen B-tytöt Ässät

2008 - 2009 Hanna-Maria Varmo AB-tytöt Akatamia 

2007 - 2008  Krista Keinänen B-tytöt 

2006 - 2007 Suvi Väänänen B-tytöt 

2005 - 2006 Anna Linnoinen

2004 - 2005 Hely Heikkinen A/B tytöt

2003 - 2004 Katriina Vesala Tytöt C-87

Vuoden juniorivalmentaja (juniorivalmentaja v. 2008 - 2009 alkaen)

2016 - 2017 Anssi Kärkkäinen

2015 - 2016 Teemu Vanhala 

2014 - 2015 Pekka Nuutila

2013 - 2014 Susanna Luostarinen

2012 - 2013 Marko Mäkinen

2011 - 2012 Tatu Wennäkoski

2010 - 2011 Mika Saroma

2009 - 2010 Tiina Ahlstedt

2008 - 2009 Markku Hämäläinen  

2007 - 2008 Jaana Oikarinen 

2006 - 2007 Antti Kervinen 

2005 - 2006 Teemu Aaltonen

2004 - 2005 Juha Kuosa

2003 - 2004 Jan Nybonn

Vuoden joukkueenjohtaja

2016 - 2017 Tanja Nappari

2015 - 2016 Roger Sandell

2014 - 2015 Panu Lahtinen

2013 - 2014 Joni Kurkela

2012 - 2013 Harri Karling

2011 - 2012 Jaana Isomäki

2010 - 2011 Mia Ahola

2009 - 2010 Pauliina Laulajainen

2008 - 2009 John Lindell  

2007 - 2008 Ari Purhonen 

2006 - 2007 Krista Laine (naisten edustus) ja Jukka Jylhä (miesten edustus)

Vuoden toimihenkilö

2016 - 2017 Teija Kurttila

2015 - 2016 Hilkka Pulkki

2014 - 2015 Tanja Nappari

2013 - 2014 Jani Valli

2012 - 2013 Maria Alhainen

2011 - 2012 Päivi Antikainen

2010 - 2011 John Lindell

2009 - 2010 Tuula Rovamo

2008 - 2009 Hilkka Syrjälä 

2007 - 2008 Minna Henriksson 

2006 - 2007 Riitta Hellgren

Vuoden seura-aktiivi

2016 - 2017 Hilkka Syrjälä

2015 - 2016 Kimmo Jaakonen

2014 - 2015 Joni Kurkela

2013 - 2014 Markus Mitrunen

2012 - 2013 Riitta Svahn

2010 - 2011 Jyrki Huovinen

2009 - 2010 Riitta Svahn

2008 - 2009 Mandi Helin 

2007 - 2008 Erika Svahn 

2006 - 2007 Jukka Keinänen

Aktiivisesti ylläpidetyt nettisivut

2016 - 2017 P07 Kotkat ja Haukat

2015 - 2016 D-tytöt Timantit

2014 - 2015 Cowboys P00

2013 - 2014 Timantit T03-04

2012 - 2013 Miesten edustus

2011 - 2012 Miehet edustus

2010 - 2011 AB-tytöt

2009 - 2010 Miehet XP

2007 - 2008 Skorpionit P93 

2006 - 2007 Riiviöt P93

Vuoden salibandykouluohjaaja

2016 - 2017 Pepe Ojala

2015 - 2016 Essi Hakkarainen

2014 - 2015 Jani Kuosa

2013 - 2014 Samu Kuosa

2012 - 2013 Markus Mitrunen

Vuoden tulokastoimihenkilö

2013-2014 Heidi Nummela

2012-2013 Elina Koistinen

Seuramestaruus-kiertopalkinto

Seuramestaruusturnaus pelataan keväällä ja pelaajina toimivat joukkueen varsinaisten pelaajien sijaan taustajoukot: valmentajat, vanhemmat, sisarukset, puolisot jne.

2010 - 2011 Millennium

2009 - 2010 Millennium

2008 - 2009 B-pojat

Salibandyseura Vantaa ry -tunnustuslaatta (+ kunniajäsenyys):

Nro 1  Mikko Nurminen

Ansiokkaasta ja pitkäaikaisesta työstä seuran toiminnanjohtajana ja seuran naistoiminnan kehittäjänä. Yksi SB Vantaan seuran perustajajäsenistä.

Nro 2 Krista Laine

Pitkäaikainen toiminta Naisten joukkueessa ja seuran hallituksessa.