Maanantai
13.5.2013 - Torstai 20.6.2013
Seuran kesätreenit
Maanantai
20.5.2013 16:30 - Maanantai 21:00
Kuntotestit junnuille ja edareille
Tiistai
21.5.2013 18:00 - Tiistai 19:30
Seuran kauden päättäjäiset ja D-F junnujen tekniikkataiturikisat
Keskiviikko
29.5.2013 18:00
SB Vantaan kevätkokous
Maanantai
3.6.2013 - Perjantai 7.6.2013
Salibandypainotteiset kesäleirit
Maanantai
10.6.2013 - Perjantai 14.6.2013
Salibandyn Taitoleiri lajia harrastaville
Voit kirjautua sisään alla olevalla lomakkeella tai luoda uudet käyttäjätunnukset.
Tiistai 11.9.2012
Kauden 2012-2013 joukkuevalokuvaus ja pelaajakuvien ottaminen tapahtuu Kilterin koulun auditoriossa ja aulassa tiistaina 11.9. klo 17 - 21.
Kuvausajat
Piraijat 00 17.10
Mimmisäbä 17.20
Uusi 2002 17.30
Cowboys 00 17.40
Haukat 01 17.50
Musketit/Tornadot 03 18.00
Miehet Edustus 18.10
Kobrat 01 18.20
2000 Millennium 18.30
97 Puumat 18.40
Salibandykoulut (kaikki Myyrmäen ja Kivimäen yhdessä) klo 18.50
Uusi 2003 19.00
C-tytöt 19.10
Uusi 2004 19.20
E-tytöt 19.30
Jyrät 02 19.40
Uusi 2001 19.50
D-tytöt 20.00
98 Enterprise 20.10
Naiset Edustus 20.20
AB-tytöt 20.30
B-pojat 20.35
FC Emännät harkoissa 9.9.
MMV harkoissa 9.9.
Emut harkoissa 9.9.
FMV harkoissa 9.9.
Kartanonkosken sb-koulut tiistaina 2.10. harkoissa klo 18
Kanniston sb-koulut ti 18.9 klo 17 harkoissa
G-nassikat 05 harkoissa, aika sovitaan erikseen
G-nassikat 06, aika sovitaan erikseen
Perhesähly Kannisto ti 18.9 klo 18 harkoissa
Käärmeet harkoissa, alustavasti ti 11.9. EA:lla
Kuvaus tapahtuu Kilterin koululla Myyrmäessä, osoite Iskostie paitsi niiden ryhmien kohdalla, jotka ottavat oman kuvan tai jotka Riitta käy kuvaamassa.
KUVAUSOHJE JOUKKUEENJOHTAJILLE
Muistuta pelaajia edellisissä harkoissa tai muutamaa päivää ennen kuvausajasta, jotta kaikki muistavat tulla kuvauksiin. Pelaajille peliasut päälle ja mailat mukaan. Jokaisen junnujoukkueen tulee järjestää vähintään yksi aikuinen paikalle "paimentamaan" oman joukkueensa junnuja.
Toivottavasti kuvaukseen osallistuvat sekä jojo että valmentajat kuten myös huoltajat, jos joukkueella sellaiset on nimetty.
KUVAUSLAPUT
Tuula jakaa joukkueille kuvauslaput etukäteen. Jokainen kuvattava saa lomakkeen kuvausta varten. Kun olet saanut laput, jaa ne mahdollisimman pian pelaajien vanhemmille täytettäväksi (joukkue, nimi, yhteystiedot, mahdollinen kuvapaketin valinta). Varsinkin nuorimmat pelaajat tarvitsevat vanhempiensa apua täyttämisessä ja sen vuoksi laput on hyvä tehdä valmiiksi jo ennen kuvauspäivää. Pelaajat palauttavat täytetyn, allekirjoitetun lomakkeen kuvaajalle. Ryhmäkuvan ottamisen ajan lappujen on kuitenkin hyvä olla joukkueenjohtajan hallussa; jaa ne takaisin pelaajille vasta kun on aika siirtyä yksittäiskuvaan.
Huolellisesti täytetyt lomakkeet ovat edellytys kuvausten onnistumiselle. Erityisen tärkeää on, että joukkueen nimi on merkitty lomakkeeseen samalla tavalla kuin kuvauksen aikataulussa!
Kuvia ei tietystikään ole pakko tilata, mutta kuvauslapun avulla Kuvaverkko kohdistaa pelaajakuvat oikean joukkueen kansioon toimittaessaan joukkue- ja pelaajakuvat seuralle kausijulkaisua ja nettisivuja varten.
MITÄ KUVAUKSESSA TAPAHTUU?
- Ryhmäkuvaan tullaan joukkueena/ryhmänä joukkueenjohtajan tai valmentajan johdolla.
- Järjestä pelaajat pituusjärjestykseen, pisin ensimmäisenä. Kuvaaja jatkaa ryhmän sommittelua tästä.
- Ottakaa joukkueen maskotti tms. mukaan joukkuekuvaan!
- Kuvaaja toivoo työrauhaa: ylimääräiset henkilöt ja kamerat kuvaustilanteessa haittaavat kuvattavien keskittymistä!
- Ryhmäkuvan jälkeen otetaan yksittäiskuvat. Kesto noin 1 min, tällöin
jokaisella pitäisi olla kuvauslappu mukana. Pelaajia voi neuvoa katsomaan kuvausjonossa mallia edellisten kuvausasennoista.
- Kuvauspaikalla ei saa pelata tai juosta kuvauskaluston rikkoutumisvaaran vuoksi.
HUOM: jos joukkueesi on estynyt saapumasta kuvaukseen, ole hyvä ja ilmoita siitä välittömästi!
Lisätietoja
- Riitalta puh. 050 344 3296, riitta.hellgren@sbvantaa.fi
- kuvien tilaamiseen ja tuotteisiin liittyvät kysymykset:
asiakaspalvelu@kuvaverkko.fi , puh 0207 545 991.
Tiistai 9.10.2012
Tervetuloa palauttamaan mieliin keskeisimmät asiat joukkueen huollossa: salibandyvammat ja niiden ensiapu ja suositeltava huoltolaukun sisältö.
Koulutus pidetään Myyrmäen urheilutalolla tiistaina 9.10. klo 18 - 21.
Toivomme, että tähän koulutukseen osallistuvat erityisesti junnujoukkueiden valmentajat ja huoltajat / vanhemmat eli ne henkilöt, jotka mitä todennäköisimmin ovat kentällä tai sen laidalla silloin, jos tapaturmia sattuu. Tilaisuus on kuitenkin avoin kaikille joukkueen toimihenkilöille, pelaajien vanhemmille sekä vanhemmille junnu- ja aikuispelaajille.
Ilmoittautuminen Erikalle oheisella lomakkeella http://www.sbvantaa.fi/lomake.html?id=54
Sunnuntai 21.10.2012
SB Vantaa järjestää seuran valmentajille ja ohjaajille salibandyn lajitekniikka koulutuksen sunnuntaina 21.10. klo 15–18 Myyrmäen Urheilutalolla (Myyrmäen uimahallirakennus, Myyrmäenraitti 4). Valmentajien lisäksi mukaan ovat tervetulleita myös joukkueiden muutkin toimijat ja asiasta kiinnostuneet.
Koulutuksen teema on Salibandyn teknisen taitavuuden opettaminen junioreille
Koulutuksessa käydään läpi lajitekniikkaa, sen tärkeyttä ja opettamista junioreille. Aiheina ovat peliasento, pallon hallinta ja pallokosketus, laukaiseminen ja laukaisutekniikat, syöttötekniikat ja syötön vastaanottaminen.
Koulutus koostuu 1 tunnin teorialuennosta ja 2 tunnin käytännön harjoituksesta.
Teorialuennolla käydään läpi miksi tekniikka on niin tärkeä osa peliä ja miksi tekniikkaa tulisi harjoitella ja miten.
Käytännön harjoituksessa käydään läpi lajitekniikoita sekä miten tekniikkaa pystytään opettamaan lapsille ja nuorille, millaisia harjoituksia olisi hyvä tehdä ja miksi.
Kouluttajana toimii seuran juniorivalmennuspäällikkö Tuula Rovamo
Mukaan koulutukseen tarvitset muistiinpanovälineet, sisäliikuntavaatteet, sisäpelikengät ja mailan sekä juomapullon.
Ilmoittaudu mukaan tästä: http://www.sbvantaa.fi/lomake.html?id=64 viimeinen ilmoittautumispäivä on ke 17.10.
Tiistai 23.10.2012
SB Vantaa järjestää toimitsijakoulutuksen 23.10.2012 klo 18-21
Koulutus piodetään Myyrmäen Urheilutalon isossa luokassa. Urheilutalon aulassa on opastus isoon luokkaan.
Kouluttajana toimii Keijo Kontio Uudenmaan Erotuomarikerhosta USBEKista.
Koulutus on maksuton SB Vantaan joukkueissa toimiville. Toimitsijalta vaaditaan 15 vuoden ikä.
Ilmoittaudu tällä lomakkeella: http://www.sbvantaa.fi/lomake.html?id=41
Torstai 1.11.2012
Pidämme joukkueen toimihenkilöille tarkoitetun koulutuksen torstaina 1.11. klo 18 - 20, jossa käydään läpi joukkueen toimintavuoden keskeisiä tapahtumia ja talousasioita sekä nettisivujen ylläpitoa.
Koulutus on aikataulutettu niin, että voit osallistua vain itseäsi kiinnostavaan osuuteen.
Koulutuspaikkana Myyrmäen urheilutalon iso luokka (pukuhuonekäytävän perältä ylös 2. kerrokseen).
Koulutuksen pitää Riitta ja aikataulu aiheineen on seuraava:
Voit osallistua joko toiseen tai kumpaankin osuuteen.
Ilmoittautuminen nettilomakkeella tästä linkistä
http://www.sbvantaa.fi/lomake.html?id=65
Tervetuloa!